www.HappyCenter.cz

 nabízí rodinnou alternativu výchovy dětí. Individuální přístup, zdravé životní prostředí, formování úspěšné osobnosti.

 

Home
Výchova dětí jinak
Štěstí a spokojenost
Zdravý životní styl
Tvořivost a intelekt
Psychologie úspěchu
Angličtina, jiné jazyky
Individualni pristup
Dětské aktivity
Kdo jsme
Školné a přihláška
Přednášky,konsultace
Kontakt

 

Jsme první Happy Center v ČR

Podmínkou pro přijetí do skupiny Happy Centra je, že provozovatel musí mít vzdělání a zkušenosti v oboru, musí být bezúhonný a se zaměřený na optimální individuální rozvoj dětí, při kterém bude v dětech formovat osobnost, která bude zodpovědná, šťastná, spokojená, tvořivá a úspěšná. Navíc musí projít školením v oblasti výchovy dětí pro formování jejich úspěšnosti a spokojenosti. Velkou roli v naší výchově tvoří představivost. Proto není důležité, aby děti měli k stimulaci drahé hračky. Důležité je, aby si dokázaly vytvářet představy, čímž se stimuluje jejich kreativita a intelekt. Nejsme školka, nejsme teta, která hlídá děti, máme jiné cíle. Pro nás děti nejsou někdo, kdo nás otravuje, koho zabavíme hračkami a  videohrami.  Pro nás jsou děti šťastná živá hmota, která se dá tvarovat do osobnosti, která bude mít kvalitní život. Je to kombinace genetiky, výchovy a prostředí. My se podílíme na výchově a je to něco, co nás baví. Chceme připravovat děti pro lepší život. Tím můžeme nejlépe pomoci naší společnosti, naší planetě. Rodiče na výchovu obyčejně nemají čas anebo zkušenosti či odbornou přípravu. Děti nás milují a my milujeme děti. Proto jsme založili Happy Center. Do Happy Centra nepřijímáme všechny děti. Jsme selektivní. Děti jsou nejprve přijímány na zkušební období. Počet dětí je vysoce omezen. Raději máme 2 děti v jednom rodinném domě, kterým se můžeme maximálně individuálně věnovat, než 200 dětí v budově školky, kde se individuální přístup a kontrola nad výchovou přece jen ztrácí. Také proto si mnoho rodičů pro své dítě přeje alternativu.

 

Mgr. K. Čadková

Mgr. Čadková je vedoucí centra. Věnovala celý život výchově dětí. Děti miluje a oni milují ji. Tam, kde rodiče nemají trpělivost a čas věnovat se optimální výchově dětí, již se stalo, že dítě chce být raději s ní. To je v pořádku. Dítě potřebuje někoho, kdo se mu maximálně věnuje, podobně jako je tomu v rodinách s prarodiči. Toto je nutné pro jeho psychologický vývoj a jelikož v jeho životě mohou po jistou dobu být 2 ženy, matka a další vychovatelka, nevadí že dítě se více obrací na ni. Dítě takovou  lásku potřebuje ke zdravému psychologickému vývoji a když docházka v centru skončí, hlavní ženou v jeho životě opět začíná být matka a na ni se přesouvá jeho celá láska. Mgr. Čadková studovala střední  pedagogickou školu, obor vychovatelství a dále Pedagogickou fakultu v Plzni, obor učitelství prvního stupně. Má certifikát z americké vysoké školy ze vzdělávacího programu "Výchova úspěšnosti a spokojenosti u dětí".

 

Joseph Toman, Ph.D.

Joseph Toman, poradce institutu, je Čechoameričan. Má americký doktorát v oblasti strategické analýzy. V ČR vedl vzdělávací programy amerického institutu zaměřující se na rozvoj osobnosti, psychologii úspěchu a výuku angličtiny. V USA má syna Christophera, v kterém s manželkou, dětskou psycholožkou, vychovávali vůdčí osobnost. Říká: "Chris měl tak oblíbenou osobnost, že si ho děti již ve školce zvolily za svého prezidenta." Ano v USA mají prezidentů více, Christopher byl jedním z nich. Při návštěvách ČR, přestože Chris mluvil česky jen velice málo, byl velice oblíben lidmi v širokém okolí.

 

Kontakt: Mgr. Katrin Čadková, email: HappyCenter@seznam.cz